• W niedzielę, 16 kwietnia, w Muzeum Miasta Pabianic odbył się pierwszy koncert z cyklu „Pabianicki Salon Muzyczny”.

  Jest to autorski projekt Marty Kubickiej-Skurpel, pianistki, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Pabianicach i Akademii Muzycznej w Łodzi. Cykl inspirowany jest ideą XIX-wiecznych salonów artystycznych, w których rozbrzmiewała muzyka, dyskutowano o malarstwie i literaturze, czytano poezję, tworzono rękodzieło.

  Na koncert pod tytułem „Podróż po salonach muzycznych Europy” składały się utwory, takich kompozytorów jak: J. S. Bach, W. A. Mozart, H. Wieniawski czy G. Bizet. Muzyka zabrzmiała w wykonaniu absolwentek i studentek Akademii Muzycznej w Łodzi: Marty Kubickiej-Skurpel (fortepian), Małgorzaty Miszkiewicz (sopran), Agaty Niewiadomej (skrzypce), Katarzyny Andrzejczak (skrzypce). Salę kominkową oraz sień ozdobiła wystawa obrazów Izabelli Duniec. Dwa wiersze artystki odczytała Dana Jacoń-Chmielecka, właścicielka Pracowni Unikatum, współorganizatorka wydarzenia. Ponadto własnoręcznie wytwarzane przez Izabellę Duniec kosmetyki naturalne można było nabyć przed i po koncercie. Rękodzieło reprezentowała również makramowa biżuteria Joanny Malinowskiej.

  Publiczność wypełniła salę muzealną po brzegi.

  – Kolejny koncert z cyklu Pabianicki Salon Muzyczny odbędzie się w lipcu w AfloParku – serdecznie zaprasza Marta Kubicka-Skurpel.

  foto: salon

  Udostępnij