• Interwencja, jaką podjęli wczoraj pabianiccy patrolowcy, zakończyła się ujawnieniem poszukiwanego i zatrzymaniem mężczyzny z narkotykami. 24-latek miał przy sobie 3 woreczki z metamfetaminą.

    19 kwietnia  o godzinie 20.50 na ulicy Skłodowskiej policjanci patrolówki interweniowali w stosunku do trzech mężczyzn. Pierwszy z nich był dobrze znany funkcjonariuszom ze względu na swoją kryminalną przeszłość. Z uwagi na to, że był w towarzystwie dwóch innych kolegów, wszyscy zostali wylegitymowani i sprawdzeni. Drugi mężczyzna w trakcie legitymowania okazał się być osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu. 27-letni pabianiczanin złożył stosowne oświadczenie o miejscu, w którym obecnie przebywa, a po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. 

    – Natomiast trzeci mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. W pewnym momencie zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Jak się okazało, powodem dziwnego zachowania 24-latka były narkotyki. W jego saszetce policjanci znaleźli trzy foliowe woreczki z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, że była to metamfetamina – opowiada sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

    Tłumaczył policjantom, że saszetkę znalazł na przystanku, ale nie był w stanie sprecyzować dokładnie na którym. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Łasku, który już w towarzystwie mundurowych udał się na komendę. Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Za posiadanie środków odurzających może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.

    Przypominamy! Posiadanie każdej ilości środków odurzających jest w Polsce zakazane. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ujawnienia ich znacznej ilość nawet do 10 lat.

    Udostępnij