• News will be here
 • W sobotę, 15 kwietnia, miała miejsce inauguracja działalności nowej sali koncertowo-balowej, czyli Pawelany. Odbył się tam koncert zespołu Big Band Fabryka Wełny Pabianice.

  Andrzej Furman, twórca tego miejsca, otwierając sobotnie wydarzenie mówił: – Już kiedyś zadeklarowałem, podczas festiwalu Muzyka Świata, że w ciągu dwóch lat zagospodarujemy salę. Nie udało się tego zrobić w tym czasie. Problemy pojawiają się nie tylko w kwestii torów tramwajowych, przy budowie takich hal również się zdarzają. Początkowo budynek był skromny, z czasem połączyliśmy go z rozbudowanym hotelem. Muszę przyznać, że Fabryka Wełny cieszy się dużym zainteresowaniem. Aby spełnić oczekiwania naszych gości, trzeba było rozbudować hotel. I właśnie rozbudowę połączyliśmy z wykończeniem i uruchomieniem tej właśnie sali. Pozostawiamy do dyspozycji mieszkańców miasta i mam nadzieję, że będzie wszystkim nam dobrze służyła.

  Manager Piotr Chrabelski dodał: – Bardzo się cieszę, że uczestniczycie państwo w tym wydarzeniu. Jest to prapremiera tej sali.

  Następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli film opowiadający historię tworzenia tego miejsca. Punktem kulminacyjnym otwarcia Pawelany był koncert poświęcony twórczości pabianiczanina Henryka Debicha pt. Nowe otwarcie w wykonaniu zespołu Big Band Fabryka Wełny Pabianice. Tworzą go członkowie wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych, artyści będący nauczycielami akademickimi, muzykami Filharmonii Łódzkiej czy Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi. Wystąpił także kwartet smyczkowy Noesis oraz Kacper Andrzejewski i Olga Fidrysiak.

  W niedzielę, 23 kwietnia, na scenie Pawelany zagra Leszek Możdżer, wybitny polski pianista i kompozytor, najpopularniejszy obecnie muzyk jazzowy w Polsce.

  foto: red.

  Udostępnij