• News will be here
 • Dzisiaj (22 kwietnia) na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” przy ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” 12 świętowano na obchodach Światowego Dnia Wody. Piękna pogoda i atrakcje przygotowane przez organizatorów przyciągnęły tłumy pabianiczan.

  Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 rajdem rowerowym pn. “Na dwóch kółkach do Dużej Wody”. Uczestniczyło w nim około 200 osób.

  Na terenie Stacji “Zagajnikowa” rozstawiły się liczne stoiska, w tym m.in. Urzędu Miejskiego, straży miejskiej i straży pożarnej, policji, łódzkiego ZOO, Pabianickiego Centrum Medycznego czy Polskiego Czerwonego Krzyża. 

  Mieszkańcy mogli m.in. obejrzeć wnętrze wozu strażackiego i karetki, obserwować laboratoryjne eksperymenty oraz wziąć udział w torze przeszkód „Dzika Rodzina”, grze planszowej „Łowienie ryb” czy tanecznych i sportowych konkursach.

  Najmłodsi malowali z Adamem „Krukiem” Wirskim, muzykowali z Krzysztofem “Este” Łyszkowskim i uczyli się udzielania pierwszej pomocy pod okiem strażaków. Straż miejska znakowała jednoślady, na stoisku PCM odbywały się badania, harcerze zapewnili animacje, a ze sceny zgromadzonych gości zabawiał m.in. chór Unisono. Całość prowadził Michał Chyliński. 

  W tym roku organizatorzy zadbali o wszystko, a przede wszystkim o pogodę. Piękne słońce i wspaniała atmosfera. Brawa – zaczął prezydent Grzegorz Mackiewicz

  Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej i członek “załogi” ZWiK-u, dodał: – Serdecznie dziękujemy za przybycie, bo to również wy, wspólnie z naszymi współpracownikami i pracownikami, tworzycie to święto. Wszyscy tutaj pracują cały rok, by zapewnić te wszystkie atrakcje. Ogromne brawa dla tych, którzy się tak pięknie zaangażowali i włożyli serce, by Święto Wody stało się miłym, rodzinnym dniem. 

  W trakcie imprezy na scenę zaproszono pabianickiego biegacza i pracownika ZWiK-u Przemysława Antczaka. Sportowiec przebiegł ostatnio 10 maratonów w 10 dni, by wesprzeć leczenie dwójki chorych dzieci z powiatu, Milenki Malinowskiej z Pabianic i Miłoszka Rybickiego z Konstantynowa Łódzkiego.

  Celem wydarzenia była promocja działań i inwestycji realizowanych przez ZWiK na rzecz Pabianic oraz szeroko pojęta edukacja ekologiczna związana z ochroną zasobów wodnych.

  foto: red.

  Udostępnij