• News will be here
 • Pabianicki Klub Sportów Wodnych zaprasza pabianicką młodzież do wzięcia udziału w konkursie marynistycznym, w którym główną nagrodą jest uczestnictwo w wakacyjnym, siedmiodniowym rejsie morskim.

  Młodzież staje się częścią dwunastoosobowej załogi jachtu żaglowego „Roztocze”. Przed wypłynięciem uczniowie przechodzą podstawowe szkolenie przygotowujące do rejsu. Kapitanem jachtu jest kpt. Krzysztof Grzegorek, pozostałą część załogi stanowią wykwalifikowani żeglarze i laureaci konkursu.

  Konkurs pt. „Polska leży nad Bałtykiem” skierowany jest do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz uczniów klas pierwszych szkół średnich w Pabianicach. Jak co roku jest on przeprowadzany w ramach programu „Jestem THE BEST” przy współorganizacji Urzędu Miejskiego w Pabianicach oraz Starostwa Pabianickiego.

  Test polega na wykazaniu możliwie najlepszej znajomości geografii Polski i państw Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

  Konkurs zostanie przeprowadzony w każdej pabianickiej szkole do końca kwietnia. W rejs popłynie sześcioro laureatów: troje uczniów ze szkół podstawowych oraz troje ze szkół średnich.

  Więcej informacji o konkursie należy szukać w szkole, a także na stronie Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych: www.zeglarzezpabianic.pl (zakładka Jestem THE BEST).

  Życzymy powodzenia i do zobaczenia pod żaglami!

  Z żeglarskim pozdrowieniem

  Udostępnij