• Pabianicki biegacz Przemysław Antczak podsumował swoje charytatywne wyzwanie 10 maratonów w 10 dni. Na leczenie chorych dzieci z naszego powiatu trafi ponad 40 tysięcy złotych.

  Cykl dziesięciu maratonów rozpoczął się w piątek, 7 kwietnia, na Lewitynie. Biegi odbyły się także na MOSiR-ze Łódź (Stawy Stefańskiego), Parku Miejskim im. T. Kościuszki w Zgierzu, CSiR Nad Stawami w Konstantynowie Łódzkim oraz w Łodzi (podczas DOZ Maraton).

  W czasie każdego wydarzenia do puszek można było wrzucać pieniądze na leczenie chorych dzieci z naszego powiatu, Milenki Malinowskiej z Pabianic i Miłoszka Rybickiego z Konstantynowa Łódzkiego. Ponadto za każdy ukończony maraton „niemałą sumkę” dorzucali sponsorzy wydarzenia, czyli Fundacja My kochamy Pabianice, JF Invest, Biliński i ABM Jędraszek.

  Dziś już wiadomo, ile udało się zebrać na leczenie dzieci. To 35 tysięcy od sponsorów i 5.781,22 zł zebrane w puszkach.

  Wynik, który przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcję. Nie tylko wrzucając pieniądze do puszki, ale też darczyńcom, którzy dokonali wpłat z daleka. Dzięki i mam nadzieję, że do następnego – mówi Przemek Antczak.

  Milenka Malinowska urodziła się z bardzo rzadkim, postępującym schorzeniem – chorobą Niemann Pick, zwaną też „dziecięcym alzheimerem”. Link do internetowej zbiórki na jej leczenie: https://www.siepomaga.pl/milenka-malinowska.

  Miłoszek Rybicki z Konstantynowa Łódzkiego urodził się z wadą serca pod postacią zarośnięcia pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/serce-milosza

  foto: red.

  Udostępnij