• W województwie łódzkim wpłynęło już blisko 800 tys. deklaracji rocznych, czyli niemal 78 procent oczekiwanych w tym roku zeznań. 93 procent wpłynęło drogą elektroniczną.

  Rozliczenie się z fiskusem drogą elektroniczną gwarantuje szybszy zwrot nadpłaconego podatku na konto podatnika. Urząd skarbowy jest zobowiązany do zwrotu nadpłaty do 45 dni od chwili złożenia zeznania. Jeśli podatnik nie ma zaległości i dopełnia wszystkich obowiązków podatkowych, to rozliczając się tą drogą, może liczyć na zwrot automatyczny nawet w kilkanaście dni.

  Zmiany podatkowe określane jako Niskie Podatki spowodowały, że podatnicy rozliczający się z fiskusem za 2022 rok mają w tym roku powód do zadowolenia. Efektem zmian są duże zwroty nadpłaconego podatku. Podatnicy województwa łódzkiego, którzy już się rozliczyli, otrzymali na swoje konta ponad 990 milionów złotych tytułem zwrotu.

  Najwięcej w Łodzi zwrócił podatnikom Urząd Skarbowy Łódź-Widzew. To ponad 89 milionów złotych. W województwie to podatnicy rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie Trybunalskim cieszą się zwrotem na konta bankowe łącznie ponad 76 milionów.

  Największy zwrot dla osoby nie prowadzącej działalności w Łodzi to blisko 64 tysiące złotych wynikające z PIT 37 w US Łódź-Polesie. W województwie największym zwrotem z zeznania PIT 37 za 2022 rok cieszył się podatnik rozliczający się w Skierniewicach (57 tysięcy).

  Pozostałe rekordowe zwroty PIT 37 w urzędach skarbowych w województwie łódzkim: US w Piotrkowie Trybunalskim (około 56 tysięcy), US w Zgierzu (około 52 tysiące), US w Sieradzu (ponad 50 tysięcy).

  Zwroty dla prowadzących działalność: blisko 314 tysięcy – US Piotrków Trybunalski, 290 tysięcy – US w Bełchatowie, ponad 197 tysięcy – US w Rawie Mazowieckiej, ponad 172 tysięcy – US Łódź-Polesie, ponad 159 tysięcy – US w Radomsku.

  Udostępnij