• Policja zatrzymała 28-latka, który w ubiegłą niedzielę uszkodził samochód marki Audi. Mężczyzna tłumaczył właścicielowi, że zrobił to… z zazdrości.

  W niedzielę, 23 kwietnia, policjanci pabianickiej patrolówki interweniowali w związku z uszkodzeniem pojazdu. Do zdarzenia doszło około godz. 20.00 przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Moniuszki.

  Z relacji świadków wynikało, że kiedy byli w mieszkaniu usłyszeli hałas dobiegający z zewnątrz. Gdy wyjrzeli przez okno spostrzegli nieznanego im mężczyznę, który bardzo głośno się zachowywał. Widać było, że jest bardzo pobudzony i pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie z niewiadomych przyczyn kopnął nogą w zaparkowane w pobliżu audi. Zrobił to na tyle mocno, że wgniótł karoserię przy przednim błotniku pojazdu – relacjonuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Świadek zdarzenia, a zarazem właściciel uszkodzonego pojazdu, podszedł do mężczyzny i zapytał, z jakiego powodu ten niszczy cudzą własność. 28-latek stwierdził, że zrobił to… z zazdrości, bo nigdy nie miał takiego samochodu.

  Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali młodego pabianiczanina. Dzisiaj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  foto: policja

  Udostępnij