• News will be here
 • Każda kobieta chce pięknie pachnieć – aby roztaczać wokół siebie tajemniczą aurę, ale też po to, żeby czuć się wyjątkowo. Zobacz, czym się kierować, wybierając nowy zapach perfum.

  Stosowanie perfum ma wielowiekową tradycję. Delikatny, uwodzicielski zapach otaczający kobietę nie tylko wzbudza zainteresowanie otoczenia, ale także ma pozytywny wpływ na jej nastrój i samopoczucie. Dobierając perfumy damskie, warto kierować się kilkoma wskazówkami, dzięki którym będziesz zadowolona ze swojego wyboru.

  Jakie grupy zapachowe można wyodrębnić w świecie perfum?

  Jednym z najpopularniejszych rodzajów produktów zapachowych jest grupa cytrusowa. Wyróżnia się ona dużą świeżością, efektem orzeźwienia i rześkości, pochodzącymi z różnych owoców cytrusowych oraz – często wykorzystywanej w branży – bergamotki.

  Innym typem jest grupa kwiatowa, również wyjątkowo popularna i chętnie wybierana przez użytkowniczki. Jak nietrudno się domyślić, tworzą ją nuty kwiatowe, w związku z tym dostępnych zapachów jest mnóstwo.

  Jeszcze inny rodzaj stanowi grupa szyprowa. W jej skład wchodzą wyraziste, ciężkie w odbiorze i trudne do pominięcia aromaty, takie jak róża czy żywica.

  Kategorię zamyka grupa orientalna z lubianymi przez wiele osób nutami drzewnymi i korzennymi. Nie brakuje tu gałki muszkatołowej, cynamonu czy ambry.

  Ciekawe połączenie znajdujące się na styku ostatnich dwóch kategorii to perfumy dla kobiet Marc Jacobson Decadence EDP.

  Perfumy dopasowane do okazji i do własnych preferencji

  Zanim wybierzesz nowy, intrygujący zapach perfum koniecznie sprawdź, czy nie jest on zbyt intensywny i drażniący. Pozostając na skórze przez wiele godzin, możesz zacząć wywoływać rozdrażnienie, irytację, a u co wrażliwszych bóle głowy. Odpowiednim rozwiązaniem jest stosowanie lekkich, cytrusowych czy kwiatowych perfum na codzienne okoliczności.

  Z kolei na bardziej uroczyste i rzadkie okazje możesz sobie pozwolić na silniejszy zapach. Również elegancje, wieczorne kolacje świetnie nadają się do tego, aby postawić na bardziej wyrazisty i ciężki zapach. Z tej okazji fantastycznie sprawdzi się piżmo czy drzewo sandałowe. Nie należy zapominać o tym, że nowe perfumy mają podobać się przede wszystkim Tobie.

  Przeczytaj również: Carolina Herrera, Dior i wiele innych. Sprawdź, jak idealnie dopasować zapach perfum do danej osoby!

  Podział perfum z uwagi na charakter aromatu

  Świetnym rozwiązaniem podczas kupowania nowego zapachu przez Internet jest uprzednie zamówienie próbki. Wówczas wiadomo, jak dokładnie pachną dane perfumy. Należy mieć na względzie, że na skórze każdego człowieka będą one przybierać nieco inne nuty. Wpływ na to ma między innymi to, czy dana osoba ma skórę suchą, czy tłustą. Zdaniem niektórych, na skórze tłustej perfumy utrzymują się dłużej. Wpływ na zapach ma też czas, który minął od ich rozpylenia na skórze.

  W produktach perfumeryjnych wyróżnić można trzy nuty:

  • nuta głowy – kluczowa nuta, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze perfum; charakteryzuje ją spora intensywność; jest wyczuwalna przez około 30 minut;
  • nuta serca – utrzymuje się na skórze przez 2-4 godziny;
  • nuta bazowa (nuta głębi) – może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni; to od nie decyduje trwałość całej kompozycji.

  Udostępnij