• W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym startować mogli tylko zawodnicy, którzy wcześniej wywalczyli sobie udział po dwóch eliminacjach OOM.

O medale od 21 do 23 kwietnia w Koszaliniewalczyło 164 zawodników z 52 klubów, w tym 9 zapaśników PTC Pabianice. Klub z Pabianic zajął VIII miejsce  w punktacji klubowej.

W kategorii 92 kg  walczyło dwóch pabianiczan, którzy spotkali się w półfinale. Hubert Szczech pokonał kolegę klubowego  Marcela  Chrzęsta i walczył w o zloty medal. Niestety, w finale przegrał z Wiktorem Ruszyńskim (LUKS Lidzbark Warmiński) i zajął II miejsce.

W walce o brązowy medal Marcel Chrzęst przegrał z Krzysztofem Kulikiem (Granica Gdańsk), zajmując ostatecznie V miejsce.

Pozostali zawodnicy PTC uplasowali się poza pierwszą piątką: Julek  Jagusiak, Piotr Jarzębski, Łukasz  Jarzębski, Kamil Buldecki, Borys Miszczak, Kacper Szczepański i Igor Czyżewski.

– Był to udany występ naszych zawodników, ponieważ startowaliśmy w większości młodym składem, a sam start w finałach jest sukcesem dla tych zawodników – podsumował  zadowolony trener Grzegorz Szyszka.