• News will be here
 • W niedzielę, 23 kwietnia, po godzinie 22.00 policjanci z pabianickiej patrolówki udali się na ulicę Ludową w Ksawerowie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

  Na miejscu zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że, będąc w domu, usłyszała hałas dobiegający z zewnątrz mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek. Gdy wyjrzała przez okno, zauważyła mężczyznę wychodzącego z pojazdu. Auto, z którego wysiadał kierujący, uderzyło w ogrodzenie naprzeciwko jej posesji.30-latka wyszła z domu, by sprawdzić, czy w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

  Ranny mężczyzna ponownie wsiadł do samochodu i próbował nim odjechać. Pojazd był jednak zbyt uszkodzony, by ruszyć z miejsca. Przybyli na miejsce policjanci wylegitymowali kierującego. Podczas rozmowy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 59-latek wsiadł za kierownicę nissana, mając niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że jechał do pobliskiej pizzerii, by odebrać zamówienie, ale w pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane pojazdy oraz ogrodzenie posesji dodała policjantka.

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 59-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Musi również liczyć się ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Przed sądem odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

  Udostępnij