• 25 kwietnia uczniowie klasy 2 technikum hotelarskiego z Zespołu Szkół nr 3 pod opieką Marioli Lach wybrali się do Łodzi, aby zwiedzić Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Zamenhofa 13.

  W schronisku na pabianiczan czekała pani dyrektor, która opowiedziała im o historii schroniska.

  Uczniowie dowiedzieli się, że utworzono je 1 stycznia 2011 roku. Ta publiczna placówka oświatowo-wychowawcza ma dwie lokalizacje, w samym centrum miasta: przy ul. Legionów 27 (kat. I) i ul. Zamenhofa 13 (kat. II). Dysponuje 121 miejscami noclegowymi (ul. Legionów – 72 miejsca, ul. Zamenhofa – 49 miejsc). Organem prowadzącym schronisko jest Miasto Łódź, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny – Łódzki Kurator Oświaty.

  W trakcie oprowadzania po schronisku dyrektorka opowiadała o bieżącej działalności, jak schronisko realizuje różnego rodzaju projekty, organizuje narady dyrektorów schronisk PTSM z całego kraju.

  – Grupy nocujące w schronisku mogą liczyć na bezpłatną pomoc licencjonowanego przewodnika po Łodzi, który jest etatowym pracownikiem naszego schroniska – mówiła dyrektor.

   W okresie wakacji schronisko prowadzi półkolonie, proponując wielorakie zajęcia. Od stycznia 2018 roku schronisko zarządza dwoma ośrodkami letnimi w Grotnikach.

  – W schronisku obejrzeliśmy recepcję, świetlicę, która pełni też rolę jadalni, pokoje, gdzie zwracaliśmy uwagę na ich wyposażenie, oraz kuchnię i łazienki – powiedziała opiekunka grupy Mariola Lach. – Podziękowaliśmy serdecznie za gościnę i poszliśmy zajrzeć na chwilkę do hotelu PURO i ANDEL’S. Uczniowie zdecydowali, że do obu hoteli trzeba przyjechać „na dłużej” w przyszłym roku szkolnym.

  Udostępnij