• News will be here
 • Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Koło Przyjaciół Biblioteki „12 opowieści” z I Liceum Ogólnokształcącego wraz z uczniami klas 2b, 1b i 1c uczestniczyli w projekcie „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

  Sleeveface polega na zrobieniu zdjęcia, którego elementem jest okładka książki częściowo zasłaniająca fotografowaną osobę.

  Autorką niecodziennej sesji zdjęciowej jest Sonia Pawłowska-Kacała przy współudziale opiekunki Koła Przyjaciół Biblioteki Elżbiety Bohaczewskiej.

  Moja koleżanka Ela Bohaczewska zapytała mnie, czy wezmę udział w projekcie Sleeveface ze zdjęciami, a ja oczywiście, z miłości do fotografii i nowych wyzwań od razu się zgodziłam powiedziała Sonia Pawłowska-Kacała. Wiedziałam, że mogę liczyć na uczniów swojej klasy 2b, bo już nieraz pozowali mi do zdjęć, a pani Bohaczewska ma swoje Koło Przyjaciół Biblioteki i może też liczyć na swoją klasę 1c. Znalazłyśmy odpowiednich modeli do wybranych okładek, uczniowie chętnie przynosili też swoje części garderoby. Projekt rozpoczęłyśmy z początkiem marca, sukcesywnie wykonując kolejne ujęcia. Trochę wyobraźni, wygibasów moich i uczniów, aby znaleźć odpowiednią perspektywę, oraz skupienie i wysiłek Eli Bohaczewskiej, aby precyzyjnie trzymać książkę w bezruchukupa śmiechu i fajna przygoda. Fantastycznie, że udało się stworzyć galerię w szkole, dzięki temu zdjęcia będą cieszyć oko na dłużej.

  Galeria ze zdjęciami zdobi ściany szkoły i uzupełnia kącik literacki dla uczniów. Książkowe półportrety można oglądać na półpiętrze koło biblioteki.

  Udostępnij