• News will be here
 • Dziś na Bulwarze im. Feliksa Kruschego odbyła się konferencja prasowa działaczy Platformy Obywatelskiej z udziałem między innymi starosty Krzysztofa Habury, Krzysztofa Rąkowskiego oraz Dawida Zakrzewskiego.

  Starosta zachęcał pabianiczan do uczestnictwa w marszu, który odbędzie się 4 czerwca w samo południe w Warszawie i jest organizowany przez Koalicję Obywatelską. Zaznaczył również, że będzie to marsz, którego uczestnicy opowiedzą się za demokratyczną, europejską Polską. Zwrócił uwagę na panującą w naszym kraju wszechogarniająca drożyznę, wysoką inflację, niejasne prawo podatkowe, oświatę, która wymaga naprawy, oraz niedofinansowaną służbę zdrowia. Wszystkim tym problemom będzie się sprzeciwiał zapowiadany marsz.

  Kwestie organizacyjne wyjaśnił Dawid Zakrzewski: Wszystkich chętnych z powiatu pabianickiego i naszych sympatyków zapraszamy do kontaktu ze strukturami PO w Pabianicach, Aleksandrowie czy też Ksawerowie. Można zgłaszać się pod numerem telefonu 662-755-711. Mamy też adres mailowy, na który można kierować pytania, a także zgłoszenia do udziału w wydarzeniu.

  Jak zapowiedzieli przedstawiciele KO, deklaracje chęci wyjazdu należy zgłaszać do końca maja. Organizatorzy zapewniają transport do Warszawy i z powrotem. Można również deklarować swój udział, korzystając z własnego pojazdu.

  Zakrzewski zachęcił także do wspólnego manifestowania w trakcie marszu.

  – Dobrze byłoby pokazać się w trakcie tego wydarzenia razem jako Pabianice. Warto udowodnić, że serce demokratycznej Polski bije właśnie w naszym powiecie i mieście – rzekł.

  Udostępnij