• W historii klubu PTC Pabianice ostatni medal na mistrzostwach Polski juniorów zapasów w stylu wolnym zdobył Jakub Pietrzak w kategorii 130 kg. Był to wtedy medal złoty wywalczony w 1994 roku. Od tego czasu minęło 29 lat.

Tym razem dwóch zapaśników PTC spróbowało swoich sił w Mistrzostwach Polski juniorów w stylu wolnym, które odbyły się w ostatni weekend w Łodzi. W kategorii 79 kg Jakub Makowski najpierw wygrał dwa pojedynki, a później przegrał dwie kolejne i ostatecznie zajął VIII miejsce.

Bliski zdobycia kolejnego medalu dla PTC, po 29 latach od złota Pietrzaka, był Dominik Uljanowicz w kategorii 97 kg. Pabianiczanin najpierw wygrał pierwszy pojedynek, a następnie stoczył walkę o finał, którą, niestety, przegrał. W małym finale walczył o brązowy medal. Całą walkę prowadził 5:3. Na dziesięć sekund przed końcem przeciwnik wykonał akcję w stójce i doprowadził do remisu. Przy stanie 5:5 Uljanowicz przegrał walkę o brązowy medal i ostatecznie zajął V miejsce w MP juniorów w stylu wolnym.

Ogromne gratulacje dla naszych zawodników za udział w tym turnieju w stylu wolnym, ponieważ na co dzień zapaśnicy doskonalą swoje umiejętności w stylu klasycznym mówi trener Jakub Pietrzak, zdobywca złotego medalu sprzed 29 lat. Medal i sensacja wisiały w powietrzu. Jeszcze raz gratulacje dla zawodników za walkę.

Już za dwa tygodnie Makowski i Uljanowicz będą walczyć w stylu klasycznym w Mistrzostwach Polski Seniorów w Raciborzu.