• Szkoła Podstawowa nr 3 już po raz dwudziesty była gospodarzem mistrzostw Pabianic w halowej piłce nożnej chłopców klas III i młodszych „TRÓJKA GOL 2023”.

  W turnieju 24 kwietnia wzięło udział 9 zespołów ze szkół podstawowych, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. „Trójka” – jako organizator – miała przywilej wystawienia dwóch drużyn. Mecze odbywały się w systemie „każdy z każdym”: dwa razy po 5 minut. Do półfinału weszły po dwie drużyny z największą liczbą punktów z każdej grupy. I tak  z grupy A: SP 3 i SP 9, z grupy B: SP 1 i SP 3 bis.

  W meczu o III miejsce zwyciężyła SP 3 bis, pokonując SP 9 (6:0). W meczu finałowym SP 3 pokonała SP 1, także 6:0.

  Najważniejszy mecz finałowy odbył się przy głośnym dopingu publiczności. Spotkanie obfitowało w popisowe piłkarskie akcje, zaciekłe pojedynki graczy, perfekcyjne podania, dryblingi, asysty, woleje i genialne parady bramkarzy. Jednak przewaga gospodarzy turnieju była bezsprzeczna. We wszystkich spotkaniach drużyna SP 3 zdobyła 28 bramek, a straciła tylko jedną. „Trójka” zwyciężyła zasłużenie i zdobyła złote medale, piękny puchar i tytuł mistrza Pabianic. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Baś, Juliusz Giedrojć, Szymon Kowal, Kacper Michalak, Filip Pieniążek, Filip Wendler i Maciej Zawadowski. Trenerem mistrzowskiej drużyny jest Krzysztof Szmytka.

  Królem strzelców został Marcel Kurowski z SP nr 1 (9 goli).

  Sędzią honorowym turnieju był Wiesław Wraga – legenda łódzkiego Widzewa. Sędziowie pomocniczy: Jakub Szczegodziński i Michał Marciniak. Organizatorem była Aleksandra Karaszkiewicz – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

  Cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 3 i Urząd Miejski oraz wspaniały doping publiczności mobilizowały zawodników do efektywnej i efektownej walki na boisku.

  – Poziom zawodów był wysoki, ponieważ większość występujących w nim zawodników trenuje na co dzień w klubach i szkółkach piłkarskich – powiedziała Aleksandra Karaszkiewicz. – Turniej daje im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, kunsztu piłkarskiego, talentów i zdolności. Gratuluję wszystkim młodym piłkarzom z pabianickich szkół. Spisali się fantastycznie, pokazali swój profesjonalizm i wolę walki zgodnie z zasadami fair play. Życzę im dalszych sukcesów sportowych.

  Udostępnij