• Waga z funkcją liczenia kalorii to bardzo poręczne i proste urządzenie, które przyda się nie tylko osobom będącym na diecie. Możliwość kontrolowania codziennego menu ułatwi zdrowe odżywianie całej rodzinie, pomagając wyrobić zdrowe nawyki.

  Jak działa waga z funkcją liczenia kalorii?

  Waga z funkcją liczenia kalorii robi dokładnie to, na co wskazuje jej nazwa. Po pierwsze waży produkt jak każda waga, po drugie wskazuje na jego kaloryczność. To nieoceniona pomoc kuchenna dla osób, które chcą schudnąć, ale też dla tych, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak kaloryczne są niektóre potrawy.

  Dobra waga z funkcją liczenia kalorii umie więcej. Nie tylko wskazuje wagę i kaloryczność, ale też potrafi określić zawartość tłuszczu, białka, sodu, węglowodanów, cholesterolu i błonnika w ważonym produkcie. Takie informacje mogą być przydatne dla osób na specjalistycznych dietach (np. dla sportowców), ale też dla tych, którzy borykają się z nieprawidłowym poziomem cholesterolu we krwi.

  Waga kuchenna z licznikiem kalorii jest niczym podręczny komputer zaprogramowany do pracy w kuchni. Zawiera bazę danych na temat blisko tysiąca produktów. Użytkownik nie musi znać (ani szukać w internecie) specyfikacji poszczególnych składników. Wszystko, co trzeba zrobić, to położyć produkt na wadze i wybrać z listy jego kod dostarczony przez producenta wagi. Na czytelnym wyświetlaczu pojawią się wszystkie informacje na temat danego przysmaku.

  Komu przyda się waga z licznikiem kalorii?

  Chcesz schudnąć, wydaje ci się, że mało jesz, a waga stoi w miejscu lub – co gorsze – rośnie? Być może to właśnie ty potrzebujesz wagi kuchennej z licznikiem kalorii. Dobrze zbilansowana dieta to nie tylko mała ilość spożywanych produktów każdego dnia. Liczy się też ich jakość. Nawet nieduża porcja smażonej ryby z frytkami może dostarczyć więcej kalorii niż spora ilość warzywnego leczo. Wbrew pozorom to nie wielkość porcji pozwala schudnąć.

  Masz wiedzę na temat żywienia, ale przeliczanie kalorii w pamięci uważasz za męczące i mało wiarygodne? Waga z funkcją liczenia kalorii zrobi to za ciebie szybko i sprawnie. Możesz być fit, przy okazji kontrolując dzienne spożycie białka, błonnika, węglowodanów i tłuszczów.

  Jesteś mamą i chcesz, by twoja rodzina odżywiała się zdrowo? Szybko nauczysz się wybierać z listy te produkty i potrawy, które dostarczają dużo substancji odżywczych, a przy tym są niskokaloryczne. Po prostu zacznij używać wagi, zmiany będą powolne, ale na pewno zauważalne.

  Czy warto kupić wagę z funkcją liczenia kalorii?

  Wagi kuchenne znały już nasze babcie, chociaż na pewno nie używały ich do ważenia porcji obiadowych. Dziś waga kuchenna jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Zaletą tych urządzeń jest nieduży rozmiar (nawet w najmniejszej kuchni na pewno zmieści się waga) oraz stosunkowo niska cena. Dobrej jakości wagę kuchenną można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

  Czy warto inwestować w wagę z funkcją liczenia kalorii? Tak naprawdę trudno tu mówić o dodatkowej inwestycji, bo wagi z licznikiem kalorii i bez niego mają podobne ceny. Skoro więc w cenie tego samego rzędu można mieć większą funkcjonalność, wybór jest oczywisty. Nawet jeśli na początku nie skorzystamy z licznika, z czasem na pewno docenimy jego obecność.

  Udostępnij