• Ponad półtora promila miał kierujący volkswagenem golfem, któremu dalszą jazdę udaremnili świadkowie. Dzięki ich zdecydowanej postawie policjanci zatrzymali 30-latka, który jechał napodwójnym gaziei wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  W poniedziałek, 1 maja, o godzinie 13.15 pabianiccy policjanci interweniowali w związku z nietrzeźwym kierującym.

  Świadkowie zdarzenia, jadąc za volkswagenem golfem, zauważyli, że pojazd porusza się „zygzakiem” z bardzo dużą prędkością.

  – Nabrali podejrzeń, że siedzący za kierownicą może być nietrzeźwy. Kierujący, zmierzając w stronę Pabianic, wjechał na drogę ekspresową S8, po czym zjechał z trasy szybkiego ruchu i w Bychlewie zatrzymał się na poboczu. Następnie ponownie ruszył – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek. – Wówczas świadkowie doprowadzili do zatrzymania samochodu i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. 34-latka wraz z 35-latkiem podeszli do volkswagena i dostrzegli za jego kierownicą młodego mężczyznę, od którego wyczuli alkohol.

  Mężczyzna, chcąc jednak uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, uciekł z pojazdu przez drzwi od strony pasażera. Podczas ucieczki zgubił dokumenty. Okazało się, że kierujący to mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego. Świadkowie niezwłocznie skontaktowali się z dyżurnym pabianickiej policji, który na miejsce wysłał dwa patrole.

  – W trakcie interwencji 30-latek ponownie został zauważony i rozpoznany przez zgłaszających. Amator jazdy na „podwójnym gazie” został ostatecznie zatrzymany przez policjantkę z patrolówki na ulicy Jutrzkowickiej – dodała rzeczniczka. – Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że 30-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  – Na pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadków. Ich zdecydowana reakcja umożliwiła policjantom wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego powiedziała policjantka. – Przypominamy, że właściwe zachowanie osób postronnych pozwala uniknąć tragedii na drodze.

  Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą wszystkie sygnały.

  Udostępnij