• Podczas długiego majowego weekendu na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej policyjnych patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory.

  Policyjne działania „Majówka 2023” trwały 6 dni (od 28 kwietnia do 3 maja). Jak co roku policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych.

  Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją).

  Funkcjonariusze byli także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych, takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawiali się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie kontrolowali przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Pogoda dopisała, ale na drodze nie obyło się, niestety, bez wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

  Podczas 6 dni akcji na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 16 wypadków, w których śmierć poniosło 5 osób, a 17 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 93 nietrzeźwych kierujących.

  Dla porównania: w roku 2022 działania trwały 5 dni, a policjanci odnotowali 30 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 34 zostały ranne. Wówczas zatrzymano 97 nietrzeźwych kierujących.

  Udostępnij