• Policjanci z pabianickiej drogówki podsumowali długi majowy weekend. Podczas kontroli zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób.

  Niestety, w tym czasie na terenie powiatu pabianickiego doszło aż do 23 zdarzeń drogowych. Jedno z nich zostało zakwalifikowane jako wypadek, w którym została ranna osoba. 

  Do wypadku doszło 29 kwietnia o godzinie 21.15 za wjazdem na S14 w kierunku S8.

  – 47-letni dłutowianin kierujący fordem nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu związanego z wyprzedzaniem i wjechał bezpośrednio przed prawidłowo jadące audi, którym kierował 20-latek z Ozorkowa. W wypadku ranny został 20-latek z audi. Ze złamaniem ręki przetransportowano go do szpitala w Pabianicach – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek.

  1 maja, również na S14, kierowca mazdy 323 na pabianickich numerach rejestracyjnych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery, po czym dachował (na zdjęciu). Chwilę później w tym samym miejscu doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych (ford mondeo, honda accord, vw golf i bmw). Na szczęście, nie było poszkodowanych.

  Od 28 kwietnia do 4 maja roku policjanci z drogówki  „przebadali” na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 267 kierujących.  Wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych, a także interweniowali w stosunku do 2 kierujących bez uprawnień oraz 1, który wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi. Podczas długiego weekendu ujawnili 170 wykroczeń popełnionych przez kierujących. W 58 przypadkach ukarali sprawców mandatem.

  – Nadal apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych o ostrożność, rozsądek, a także rozwagę – dodaje policjantka. – Zwracamy się również do motocyklistów, by podróżowali bezpiecznie, zgodnie z przepisami, a nadmierna prędkość i brawura nie stały się przyczyną kolejnej tragedii. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu.

  foto: OSP Dobroń

  Udostępnij