• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • 5 maja absolwenci szkół średnich podchodzą do egzaminów z języków obcych. Mają do wyboru sześć: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, hiszpański i włoski.

    Największa liczba absolwentów wybrała oczywiście język angielski – w skali ogólnopolskiej to aż 97% zdających. W ramach tego egzaminu w arkuszach pojawiło się więcej niż dotychczas zadań otwartych. Sprawdzają one umiejętności dotyczące szerszego zakresu struktur gramatycznych. Również pojawiające się w trakcie egzaminów teksty – zarówno pisane, jak i wykorzystywanie w części słuchanej – są dłuższe. Na poziomie podstawowym abiturienci pisać będą obszerniejsze niż w formule 2015 teksty. Na poziomie rozszerzonym ich objętość pozostała bez zmian. W nowej maturze z języka obcego nowożytnego zawarte są: co najmniej jedno zadanie z rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych oraz dotyczące stosowania środków językowych.

    Dziś przed egzaminem rozmawialiśmy z maturzystami z Zespołu Szkół nr 2. Jak się czują? Czy będzie to dla nich „bułka z masłem”, czyli „piece of cake”? Czy czują, że po egzaminie czeka ich „dolce vita”?

    Nerwowe powtórki form językowych i wzajemne przepytywanie się, które słychać było na chwilę przed egzaminem na korytarzu, wskazywały na niemały stres….

    -Najbardziej boję się formy pisemnej na maturze. Obawiam się, że ze stresu zacznę używać w tekście polskich słów! – mówiła z przejęciem maturzystka Marta.

    Część maturzystów czuła się dziś jednak również jak ryba w wodzie.

    Uczę się angielskiego od siódmego roku życia, więc… co może pójść nie tak na maturze? – pytał retorycznie Robert.

    Niedługo później uczniowie byli już gotowi do stoczenia „walki” z językiem angielskim. Drzwi do sal zostały zamknięte, a nam pozostało życzyć im… good luck!

    Jak informuje dyrekcja szkoły, wszyscy absolwenci piszą egzamin wyłącznie z języka angielskiego. W tym roku w „Elektryku” do matury podchodzi 150 młodych ludzi.

    Udostępnij