• W ten weekend (5-7 maja) w Pabianicach odbędzie się piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Biegów „ABM Jędraszek UltraPark Weekend 5”.

  Zawodnicy z Polski i zagranicy rywalizować będą w parku Wolności w czterech biegach: 48-godzinnym, 24-godzinnym, 24-godzinnym w sztafecie i na 50 km.

  W ramach zawodów odbędą się MISTRZOSTWA POLSKI PZLA w biegu 24-GODZINNYM. Obsada w tym roku jest wyjątkowo mocna – wystąpi 30 zawodników spoza granic naszego kraju, reprezentować będą oni swoje kraje, takie jak: Litwa, Ukraina, Czechy, Francja, Hiszpania, Cypr, USA, Rumunia, Węgry.

  Wśród zawodników są:
  – Patrycja Bereznowska – sześciokrotna rekordzistka świata w biegach ultra, multimedalistka MŚ i ME

  – Małgorzata Pazda-Pozorska – rekordzistka Europy z Pabianic, multimedalistka ME
  – Paweł Żuk – najtrwalszy polski biegacz ultra, na koncie posiada rekordy Polski od 6 dób do 5000 km

  – Andrzej Piotrowski – wicemistrz świata rekordzista Polski, jeden z trzech ludzi na świecie, którym udało się przebiec ponad 300 km w ciągu doby

  – Marcin Józefaciuk – obecnie znany zarówno jako biegacz, jak również nauczyciel i prowadzący jeden z programów telewizyjnych telewizji TVN, biegnie u nas po raz trzeci i walczy o wynik ponad 300 km w biegu 48-godzinnym

  Najdłuższy 48-godzinny bieg ruszy już dzisiaj, 5 maja, o godzinie 18.30 i potrwa do niedzieli. Bieg 24-godzinny i 24-godzinny w sztafecie wystartuje w sobotę o 7.00. Rywalizacja na dystansie 50 km odbędzie się w niedzielę, 7 maja. Zawodnicy wystartują o godzinie 9.00. Całość wydarzenia odbywa się w głównej alei wokół Parku Wolności.

  W tym roku organizatorzy również mają nadzieję na rekordy i emocjonującą rywalizację oraz zachęcają wszystkich mieszkańców do kibicowania podczas całego weekendu.

  Organizatorem wydarzenia jest KlubO co biega.

  Udostępnij