• W ramach konkursu „Mój ulubiony bohater książki” dzieci i młodzież z Pabianic i regionu mogły zaprezentować swoje ulubione postaci w sekcji plastycznej, a także wykreować ich późniejsze losy w konkursie literackim.

  Jak podkreśliła organizatorka Małgorzata Ropęga, kierownik filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach, w której odbywało się dziś rozstrzygnięcie konkursu, prace były bardzo różnorodne, napłynęło ich zaskakująco wiele: 149 prac plastycznych oraz 31 tekstów literackich. Jak twierdzą organizatorzy, wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Jury w składzie: Agnieszka Jaworska, Anna Lizak oraz Anna Woch, miało niełatwe zadanie.

  Każdy z członków komisji oceniał prace w inny sposób, każdy z nas patrzył na nie inaczej. Spowodowało to, że obrady stały się burzliwe! Mieliśmy do czynienia z ogromną wrażliwością artystyczną i literacką młodzieży, a pojedynek między uczniami, w szczególności w części literackiej,  zdecydowanie był wyrównany – podkreśliła Agnieszka Jaworska.

  W bibliotece na wystawie prac dostrzec można było portrety m.in. Detektywa Pozytywki, Koziołka Matołka, Krecika czy też Kubusia Puchatka.

  Spośród uczniów klas początkowych szkoły podstawowej najlepsze prace plastyczne na konkurs przygotowali: I miejsce – Wiktoria Gajewska z klasy III SP8, II miejsce – ex aequo Maja Wdowiak z klasy II SP w Dłutowie oraz Nina Kowalewska – pierwszoklasistka SP8.  Na III miejscu uplasowały się Joanna Sztafińska z klasy I SP5 oraz Maja Domańska z klasy II SP8. 

  W kategorii klas IV-VI laureatami są: I miejsce – Martyna Michaś z klasy IV SP w Dłutowie, II miejsce – Wiktor Janiak z klasy V w SP 14, III miejsce – Oskar Kabziński z klasy V w SP8.

  Wyróżnienia w kategorii prac plastycznych przyznano Alicji Stobieckiej z klasy II SP w Ksawerowie, Antoninie Karczmarczyk z I klasy w „siedemnastce” oraz Lenie Pomykale – trzecioklasistce z SP w Woli Zaradzyńskiej. 

  W kategorii klas starszych najlepszymi literatami okazali się ex aequo Kajetan Koźlenko z SP 13 oraz Łucja Łagowska z SP w Woli Zaradzyńskiej (oboje z klas VIII). Na miejscu II uplasowała się Diana Śniecińska, ósmoklasistka z SP13, a na III miejscu – Daria Bartyzel z klasy VIII SP w Woli Zaradzyńskiej.

   Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz… spotkań z bohaterami książek!

  foto: red.

  Udostępnij