• To pierwsza tego typu produkcja w języku polskim udostępniona w internecie całkowicie bezpłatnie. Prace nad nią rozpoczęły się na początku 2020 roku i trwały 3 lata. Treść 66 ksiąg Pisma Świętego jest czytana z podziałem na role, do czego zaangażowano prawie 600 lektorów i aktorów.

  Biblia to światowy bestseller, ale również „żywa księga”, która od wieków wpływa na życie czytających je ludzi. Okazuje się bardzo praktyczna również w naszych czasach, zawierając mądre rady w kwestii szczęścia w rodzinie, pracy zawodowej, czy rozrywki. Jednocześnie zawiera Boże orędzie dla ludzi i opisuje Jego zamierzenie. Dzięki Biblii możemy też bliżej poznać osobowość i przymioty jej Autora, a to pozwala nam się do niego zbliżyć. Dostrzegając wartość tej księgi chcieliśmy, żeby była dostępna dla wszystkich, również dla osób które nie są w stanie jej po prostu czytać, ale jednocześnie wersja audio jeszcze bardziej ożywia relacje biblijne  – mówi Artur Owczarek, rzecznik Świadków Jehowy w regionie łódzkim.

  Nad jakością całego procesu nagraniowego, który trwał 3 lata, i finalnej wersji dźwiękowej czuwał profesjonalny zespół, składający się z reżyserów, suflerów i realizatorów dźwięku. Oprócz nich do nagrań zaangażowano blisko 600 osób ze wszystkich regionów Polski.

  Po dokonaniu podziału na role, każdy lektor i aktor mógł zapoznać się zarówno z tekstem do nagrania, jak i z dokładnymi informacjami o postaci, której słowa lub narrację nagrywa: ile ma lat, kim jest, co i dlaczego aktualnie przeżywa. Pomagało to zrozumieć kontekst wydarzeń, umiejscowić w czasie, a nawet zrozumieć charakter danej osoby.

  Osoba z zespołu produkcyjnego tak to ujęła: – To wszystko wpłynęło na jakość nagrań i oddawane emocje. Dzięki temu Biblia i opisane w niej historie nabierają innego znaczenia, stają się bardziej barwne i ożywają. Słuchanie Biblii z podziałem na role sprawia nawet, że odkrywamy postacie, na które wcześniej mogliśmy wcale nie zwrócić uwagi.

  Najnowsza produkcja dźwiękowa to nagranie całego Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata, którego zrewidowaną wersję Świadkowie Jehowy wydali w języku polskim w 2018 roku.

  Biblia audio dostępna jest dla każdego za darmo w serwisie internetowym JW.ORG i aplikacji JW Library. Można ją pobrać na swoje urządzenie lub słuchać on-line.

  foto: JW.ORG

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA