• Już w sobotę w parku Wolności odbędzie się oficjalne otwarcie amfiteatru połączone z festynem, zajęciami sportowymi, międzypokoleniową potańcówką i koncertem tegorocznego zwycięzcy „The Voice Senior”.

  Festyn w parku Wolności rozpocznie się 13 maja o godz. 14.30. Wyruszą rajdy nordic walking i slow jogging, odbędą się też zajęcia jogi i ogólnorozwojowe pod hasłem „Bądź w olimpijskiej formie” i „Zdrowy kręgosłup”.

  – Festyn skierowany jest do całych rodzin, dlatego pojawią się dmuchańce i wata cukrowa dla dzieci, animacje prowadzone przez wolontariuszy z „Agrafki” i mała gastronomia – do udziału zachęca Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Równolegle na scenie nowego amfiteatru będą odbywały się koncerty muzyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Górka Pabianicka, zespołów z Osiedlowego Domu Kultury, Centrum Seniora i kapeli „Dobrzanie”. Musical w plenerze przedstawi Miejski Ośrodek Kultury. Zaśpiewają pabianiczanki, które występowały w „The Voice Senior” – Bogusława Banaszewska i Lucyna Mróz-Cieślik. Na finał o 18.30 wystąpi wraz z zespołem Zbigniew Zaranek, który zwyciężył w programie telewizyjnym „The Voice Senior” 2023.

  – Od dwudziestej zapraszamy na międzypokoleniową potańcówkę, czyli dyskotekę przy przebojach, które wszyscy znają – dodaje rzeczniczka.

  Dopełnieniem imprezy w plenerze będą trwające od 11 do 13 maja Dni Aktywnych Seniorów.

  12 maja Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej organizuje warsztaty kaligraficzne (9.00-11.00) i florystyczne (11.00-13.00) oraz otwarte zajęcia sportowe na powietrzu: „Zdrowy kręgosłup” (10.00-11.00) i joga (11.00-12.00). O godz. 17.00 zaplanowano potańcówkę w ogrodzie.

  Festyn w parku Wolności i Dni Aktywnych Seniorów organizują Urząd Miejski oraz Miejskie Centrum Pomocy Społecznej i jego jednostki: Centrum Seniora, Warsztat Terapii Zajęciowej, Placówka Wsparcia Dziennego „Junior”, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny, przy udziale Grupy Wolontarystycznej Agrafka.

  Udostępnij