• Już w piątek w galerii Aflopa Art odbędzie się wernisaż wystawy „Błogostany” Karoliny Matyjaszkowicz.

    Po wystawach: „Wielogłos. Spotkanie artystów z Pabianic”, akwareli autorstwa Krystyny Lubanski oraz sztuki ekspresyjno-surrealistycznej w wykonaniu Sebastiana Kularskiego, nadszedł czas na dzieła malarskie Karoliny Matyjaszkowicz, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi specjalizującej się w malarstwie, tkaninie artystycznej, ilustratorstwie oraz animacji.

    Błogostany”to osobista podróż do świata wyobraźni artystki.

    – W swoich wypowiedziach artystka często podkreśla silną więź łączącą ją z miejscem zamieszkania – Łowiczem, historią i kulturą tego miasta, a przede wszystkim z okolicznymi krajobrazami sąsiadującymi z jej domem nad Bzurą. Słowa te niosą potwierdzenie w dziełach, bowiem bez trudu rozpoznamy w nich swobodne nawiązania do motywów łowickich, najczęściej w formie ozdobnych ornamentów roślinnych i zwierzęcych – opowiada kurator wystawy Julia Niewiarowska-Kulesza.W swoich pracach Karolina Matyjaszkowicz nawiązuje też do słowiańskich wierzeń, ludowych podań czy też legend Warmii i Mazur, czytanych jej w młodości przez ukochaną babcię. W nowo powstałych dziełach możemy dostrzec jednak pewne zmiany, bowiem miejsce dotychczas ulubionych czortów zajęli nowi bohaterowie: bażanty, kuropatwy, bociany, a także łabędzie.

    Wernisaż wystawy w galerii Aflopa Art przy ul. Żeromskiego 17 odbędzie się 12 maja (piątek), o godz. 18.00. Wstęp wolny.

    Udostępnij