• 36-letnia pabianiczanka miała ponad 2 promile alkoholu, gdy opiekowała się swoim 5-miesięcznym synem.

  Wczoraj, 11 maja, dyżurny pabianickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o dwóch pijanych kobietach opiekujących się niemowlęciem. Na miejsce natychmiast udał się patrol. Do zdarzenia doszło tuż po godz 17.00 na ul. Moniuszki w Pabianicach.

  Interweniujący funkcjonariusze zauważyli, we wskazanym miejscu, dwie kobiety które chwiały się na nogach, a kontakt z nimi był znacznie utrudniony. Jedna z nich okazała się być matką 5-miesięcznego chłopca, który znajdował się wewnątrz prowadzonego przez nią wózka – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  36-latka była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Pabianiczanka miała przy sobie alkohol. Nie posiadała za to jedzenia dla swojego dziecka.

  Niemowlę zostało przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i przewiezione do szpitala. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialną matkę. Również jej koleżanka spędziła noc w policyjnym areszcie – dodaje funkcjonariuszka.

  O sprawie został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie dziecka. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają również pabianiccy policjanci.

  foto: red., policja

  Udostępnij