• Kryminalni z pabianickiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 21-latka i spowodowanie u niego ciężkich obrażeń. 29-latek i 26-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  W niedzielę, 23 kwietnia, o godzinie 20:20 dyżurny pabianickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny. Do przestępstwa miało dojść na ulicy 20 Stycznia. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze.

  – Okazało się, że 21-letni pabianiczanin został zaatakowany przez dwóch agresywnych mężczyzn. Pokrzywdzony z bardzo poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do łódzkiego szpitala – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek. – Mundurowi niezwłocznie zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia. Skrupulatnie zabezpieczali ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kryminalni szybko ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo.

  Mężczyźni, mając świadomość powagi czynu, którego się dopuścili, ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki skrupulatnej i zdeterminowanej pracy policjantów 10 maja zatrzymano obydwu podejrzanych. 29-latek „wpadł w ręce” stróżów prawa na terenie Pabianic. Wkrótce po zatrzymaniu pierwszego podejrzanego jego los podzielił drugi. 26-letniego pabianiczanina funkcjonariusze zatrzymali w gminie Dobroń.

  –  Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutu pobicia ze skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj, za popełnione przestępstwo o charakterze chuligańskim mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat – powiedziała policjantka.

  12 maja roku na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

  Ponadto 8 kwietnia 26-latek brał udział w innym zdarzeniu, gdzie dotkliwie pobił 37-latka. Sytuacja miała miejsce o godzinie 23.40 na ulicy Poprzecznej.

  – Uczestniczył w niej 20-latek, którego funkcjonariusze zatrzymali 11 maja. Mężczyzna z kolei zaatakował 25-letniego świadka zdarzenia, który, widząc całe zajście, próbował uspokoić 26-letniego napastnika. Młody pabianiczanin odpowie za spowodowanie u pokrzywdzonego lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór – dodała Agnieszka Jachimek.

  Udostępnij