• Trwa XXX edycja Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża. Odbyły się już eliminacje szkolne oraz rejonowe.

  Uczestnicy na każdym etapie olimpiady musieli się zmierzyć z zestawem 40 pytań o bardzo zróżnicowanym poziomie, niekiedy o bardzo wysokim stopniu trudności, a dotyczących zdrowia. Na odpowiedź było tylko pół godziny.

  W eliminacjach rejonowych zorganizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach wystartowało siedmiu uczestników ze szkół ponadpodstawowych i sześciu ze szkół podstawowych zlokalizowanych w rejonie objętym działaniem OR PCK Pabianice. Szkoły ponadpodstawowe reprezentowało trzech uczestników z Pabianic, a ponadto po jednym ze Złoczewa, Sieradza, Łasku i Łasku-Kolumny. Szkoły podstawowe – po jednym z Pabianic, Ksawerowa, z miejscowości Waszkowskie, Dobronia, Burzenina i Łasku-Kolumny.

  Eliminacje rejonowe w kategorii szkół średnich wygrała Joanna Waszawska z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku, zdobywając 17 pkt. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kociołek z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach, a trzecie Natalia Bocian z Powiatowego Zespołu Szkół w Złoczewie.

  W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Hanna Skowrońska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Pabianicach, zdobywając 27 pkt. Drugie miejsce zajęła Maria Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie, trzecie Justyna Szafrańska ze Szkoły Podstawowej w Waszkowskiem.

  Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez darczyńców.

  Eliminacje okręgowe, na które jadą tylko zwycięzcy, odbędą się w piątek, 19 maja, w Łodzi.

  Trzymamy za naszych kciuki!

  foto: Iwona Piechota

  Udostępnij