• W środę, 24 maja, o godz. 17.00 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. św. Jana 10 odbędzie się spotkanie autorskie z wielokrotnie nagradzaną pisarką.

    Dr Aleksandra Ziółkowska-Boehm to pochodząca z Łodzi od ponad 30 lat mieszkająca w USA pisarka. Jest autorką blisko 40 książek wydanych w języku polskim i angielskim. Swoją twórczość poświęca m.in. losom Polaków, Indian („Otwarta rana Ameryki”), znanym osobom (biografia Ingrid Bergman), a także zwierzętom („Podróże z moją kotką”).

    Jest najbardziej znana z twórczości związanej z Melchiorem Wańkowiczem, którego osobiście poznała w 1972 roku przy okazji pisania pracy magisterskiej. Po śmierci pisarza została spadkobierczynią praw autorskich oraz opiekunką jego obszernego archiwum – mówią organizatorzy.

    Wielokrotnie nagradzana pisarka regularnie odwiedza Polskę i chętnie spotyka się z czytelnikami. 24 maja przybędzie do Pabianic.

    Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna wraz z nauczycielami pabianickich liceów: Piotrem Kuropatwą, Dariuszem Wypychem i Ireneuszem Politem.

    Udostępnij