• Młodzieżowy Dom kultury był organizatorem powiatowego turnieju recytatorskiego „Zwierciadło rzeczywistości 2023”. Znamy laureatów.

  Do konkursu zgłoszono 22 prezentacje ze szkół podstawowych z terenu powiatu pabianickiego. Po ich obejrzeniu jury w składzie: Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg oraz Dorota Olejnik – instruktor teatralny, przyznało nagrody.

  GRAND PRIX otrzymała Patrycja Sujecka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątkowisku) za „Śmierdziela” Juliana Tuwima. I nagrodę przyznano: Klaudii Jaksie (Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach) za „Do mamy” Marii Konopnickiej, Maciejowi Szydle (Szkoła Podstawowa w Bychlewie) za „Pana od przyrody” Zbigniewa Herberta oraz Kalinie Kowalczyk (Szkoła Podstawowa nr 9) za „Wędrówkę” Danuty Wawiłow. II nagroda: Julia Plesińska (Szkoła Podstawowa nr 3) za „Kilkunastoletnią” Wisławy Szymborskiej i Martyna Szprync (Szkoła Podstawowa w Bychlewie) za „Kota w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej.

  MDK informuje, że nagrody dla zdolnych recytatorów ufundowali: Kino HELIOS, CHR Tkalnia oraz Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

  foto: MDK

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA