• W środę, 17 maja, tuż przed godz. 21.00 policjanci z pabianickiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym na ul. Lutomierskiej.

   Kierujący autobusem MZK podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa  jadącemu z naprzeciwka kierującemu peugeotem.

   – 38-latek zjeżdżał do zajezdni i w chwili zdarzenia nie przewoził pasażerów. Tłumaczył, że do kolizji doszło w wyniku nadmiernej prędkości, z jaką jechał mężczyzna prowadzący samochód osobowy. Z kolei 26-latek siedzący za kierownicą peugeota okazał się być nietrzeźwy – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

   Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. Ponadto w zeszłym roku mężczyźnie zostało już zatrzymane prawo jazdy za podobny czyn.

   – Finalnie obaj pabianiczanie uczestniczący w zdarzeniu drogowym będą tłumaczyć się przed sądem. 38-letni kierujący autobusem za spowodowanie kolizji, natomiast 26-latek za jazdę „na podwójnym gazie”, pomimo zatrzymanego wcześniej prawa jazdy – dodaje funkcjonariuszka.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *