• Policjanci zatrzymali 24-latka, który ukradł znajomemu skuter. Mężczyźni najpierw razem pili, a potem jeden drugiemu zabrał klucze, by ukraść motorower. 

  We wtorek, 9 maja, o godz. 2.20 policjanci z pabianickiej patrolówki interweniowali w związku z kradzieżą skutera. Do zdarzenia doszło na ul. Reymonta.

  – Zgłaszający zaprosił do mieszkania znajomego, z którym wspólnie spożywał alkohol. W pewnym momencie 24-latek wyszedł z lokalu, zabierając ze sobą pęk kluczy. Młody pabianiczanin wyciągnął je z zamka w drzwiach, bez wiedzy i zgody właściciela. Następnie za ich pomocą dostał się do komórki, w której stał motorower – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Mężczyzna uruchomił pojazd i ruszył w kierunku ul. Zamkowej 34-letni pokrzywdzony widział z okna mieszkania, jak „kolega” odjeżdża na jego skuterze.

  Sprawa została zgłoszona na policję. Właściciel wycenił wartość strat na 5000 złotych, a poszukiwaniem sprawcy zajęli się mundurowi – dodaje funkcjonariuszka. – 11 maja nasi kryminalni z zatrzymali 24-latka i odzyskali skradziony motorower. Mężczyzna tłumaczył, że pojazd… pożyczył od kolegi.

  Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA