• W niedzielę, 14 maja, w Nowinach odbył się Puchar Polski kadetów w sumo. W zawodach wystartowało sześciu zawodników PTC, którzy zdobyli trzy medale.

Indywidualnie najlepiej wypadł Borys Miszczak, który wywalczył srebrny medal w kategorii 70 kg. W finale przegrał z Vadimem Hryholichunem z Białegostoku.

Dwa brązowe medale zdobyli Mateusz Jarzębski i Hubert Szczech. Mateusz w kategorii 70 kg w walce o brąz wygrał z Wiktorem Tytanem (UKS Samson), a Hubert w kategorii 90 kg pokonał Szymona Zająca (UKS korona Kołowa).

W kategorii 80 kg o brąz walczył Igor Czyżewski, który, niestety, przegrał z Maksymilianem Włoszkiem (MKS Juvenia Wrocław). Zajął ostatecznie V miejsce.

W kategorii 100 kg Marcel Chrzęst był siódmy, a Dominik Uljanowicz – dziesiąty.