• W czwartek, 25 maja, o godz. 18.00 w muzeum odbędzie się wykład poświęcony losom pabianickich Żydów po likwidacji getta.

  Prelekcja będzie sposobnością do przedstawienia historii oraz indywidualnych losów pabianickich Żydów, który m.in. w maju 1942 roku trafili do getta łódzkiego.

  Wykład poprowadzi Izabela Terela – historyk, kustosz i kierownik Oddziału Stacja Radegast Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się problematyką pamięci o żydowskich mieszkańcach, jej inicjatorów w społecznościach lokalnych i historii Zagłady Żydów w Polsce centralnej. Autorka scenariuszy stałych i czasowych ekspozycji muzealnych.

  Prelekcja jest jedną z inicjatyw upamiętniających 81. rocznicę likwidacji getta pabianickiego. Wstęp wolny. Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/3930096207216704/

  Partnerami projektu są: Muzeum Miasta Pabianic, Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan, Pabianicki Sztetl, Stowarzyszenie Strażnicy Pamięci.

  Projekt „Ulice pabianickiego getta. Upamiętnienie ulicy Konstantynowskiej” jest współfinansowany przez Forum Dialogu. 

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *