• Dzisiaj, 22 maja, w biurze poselsko-senatorskim przy Starym Rynku odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Politycy przedstawili „nowe konkrety” partii.

  Mówiono o podwyżce z 500+ do 800+ na każde dziecko, które ma być wprowadzone od 1 stycznia 2024 roku.

  Dzięki naszemu rządowi, dzięki temu, że zostały obniżone podatki, między innymi PIT i CIT, pieniądze Polaków mogą trafić do rodzin w postaci większego dofinansowania na każde dziecko – mówił podczas dzisiejszego briefingu senator Maciej Łuczak.

  Przedstawiono także postulat darmowych leki dla seniorów w wieku 65+ i dzieci do 18. roku życia, a także jak najszybszego zniesienia opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także tych prywatnych.

  To są bardzo dobre propozycje, mimo obecnej sytuacji. Mieliśmy COVID, teraz trwa wojna w Ukrainie, ale dzięki dobremu rządzeniu można takie propozycje przedstawiać. 800+ to dofinansowanie ze względu na to, że Polska się rozwija, gospodarka jest na dobrym poziomie i dlatego my w sposób odpowiedzialny zabezpieczamy te pieniądze na te wszystkie cele. Nasz kraj jest na to stać. Jesteśmy dużym, silnym państwem, które rozwija się w najszybszym tempie w Europie – powiedziałposeł Marek Matuszewski.

  Mniej więcej w lipcu będziemy jeździć już bezpłatnie po autostradach (np. na A2 na odcinku państwowym od Strykowa do Konina). Rząd chce rozwiązać także problem wyprzedzania przez tiry (samochody ciężarowe będą mogły wyprzedzać się tylko na drogach trzypasmowych).

  Działacze zdradzili, że w czerwcu i we wrześniu rząd przekaże Polakom kolejne dobre wieści. 

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *