• Nasz projekt #RoŚNIJ wygrał i będzie finansowany w ramach programu grantowego #Pepcolandia. Jesteśmy przepełnieni radością, bo od czerwca do września będzie się działo dużo dobrego dla ponad 60 dzieci z Pabianic – informuje „Agrafka”.

  Główny cel w tym projekcie to poszerzanie świadomości w różnych aspektach życia i zwiększenie kompetencji społecznych dzieci z różnymi trudnościami.

  Dzięki działaniom projektowym dzieci odkryją swoje potencjały, pogłębią wiedzę ekologiczną oraz nauczą się dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Szeroki wachlarz zajęć obudzi w dzieciach kreatywność, zwiększy wiarę we własne możliwości, pokaże konstruktywne sposoby na wyrażanie siebie i swoich emocji, zwiększy sprawność fizyczną oraz odkryje talenty i możliwości, które mają w sobie – mówią „Agrafki”.

  Tytuł projektu nawiązuje do wzrastania dziecka jako młodej osobowości, dopiero się kształtującej i zachęca do odnalezienia poczucia wpływu i wiary w marzenia (często występujące w snach).

  Projekt „RoŚnij”, który będzie finansowany przez Pepco, składa się z dwóch etapów:

  • WZRASTANIE (czerwiec – sierpień) – cykl warsztatów realizowanych dla dzieci z trudnościami. Dzieci będą „wzrastać” w wiedzę, umiejętności i kompetencje, które będą przydatne w ich przyszłym życiu. Będą realizowane m.in. warsztaty socjoterapeutyczne, eko, arteterapeutyczne, sportowe.
  • DOJRZEWANIE (wrzesień) – zwieńczeniem projektu będzie EkoArtFest, czyli festiwal podsumowujący cykl warsztatów, który połączy tematykę eko, art i sport. Podczas festiwalu odbędzie się też mini festiwal kolorów

  Projekt wymyślili i przygotowali merytorycznie: Sandra Jędrych, Szymon Andrysiak, Agata Radek, Aleksandra Wilczyńska, Magda Madee i Weronika Łuczak.

  foto: „Agrafka”

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *