• W czasie ostatnich kilku dni na terenie powiatu pabianickiego doszło do bardzo groźnych sytuacji z udziałem kierujących jednośladami.

  W piątek, 26 maja, o godz. 10.20 policjanci z pabianickiej drogówki zostali skierowani do Dobronia, gdzie miała zostać potrącona rowerzystka. Na miejscu okazało się, że 79-letni kierujący renault, wyjeżdżając z ul. Sportowej, nie ustąpił pierwszeństwa 57-latce jadącej ulicą Sienkiewicza. Kobieta w wyniku zderzenia z pojazdem doznała obrażeń głowy.

  Policjanci, którzy przybyli na miejsce, udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieszkanka Dobronia została następnie przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Natomiast mieszkaniec Chechła, który potrącił cyklistkę, za spowodowanie wypadku będzie tłumaczył się przed sądem – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Tego samego dnia i przy takim samym zdarzeniu funkcjonariusze interweniowali również na ul. Świetlickiego w Pabianicach. Około godz. 17.00 przy skrzyżowaniu z ul. Bugaj 45-letnia mieszkanka Łasku nie ustąpiła pierwszeństwa mężczyźnie przeprowadzającemu rower przez przejście dla pieszych. W konsekwencji 33-latek został potrącony.

  – W wyniku zderzenia nie doznał poważnych obrażeń, a kierująca toyotą została ukarana mandatem  za spowodowanie kolizji – mówi funkcjonariuszka.

  Z kolei w sobotę, 27 maja, mundurowi interweniowali w związku z nietrzeźwą motorowerzystką. O godzinie 17.40 dyżurny pabianickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Hubala w Woli Zaradzyńskiej.

  Mieszkanka gminy Ksawerów, jadąc jednośladem w kierunku Rzgowa, nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącej przed nią skody i uderzyła w jej tył. Okazało się, że 43-latka kierowała motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w jej organizmie – opowiada sierż. sztab. Jachimek. – Kobieta przewoziła 41-latka, który wydmuchał niemal 2 promile alkoholu. Natomiast 39-letni pabianiczanin kierujący skodą był trzeźwy.

  Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, gdzie kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

  Dzisiaj, 29 maja, o godz. 6.20 doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem na ul. Lutomierskiej w Pabianicach. 25-letnia pabianiczanka na Hondzie straciła panowanie nad motorem i na łuku drogi uderzyła w znak drogowy, a następnie w betonową studzienkę telekomunikacyjną. Z poważnymi obrażeniami została przewieziona do łódzkiego szpitala.

  Policja apeluje o rozwagę i rozsądek. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa!

  foto: policja

  Udostępnij