• Jutro, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka NFZ zaprasza dzieci wraz opiekunem do Dentobusu.

    W godz.12.00 – 15.00 przy Targowej 35  w Łodzi będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu zębów i leczenia w gabinecie stomatologicznym na kółkach. Dla tych dzieci, które lubią się bawić w lekarza, NFZ przygotuje Szpital Pluszowego Misia i studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IMFSA. Dodatkowo każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch dzięki specjalistom z firmy Omnifon.  

    Jak donosi Nagrodowy Fundusz Zdrowia, 61,5 procent polskich dzieci w wieku trzech lat nigdy nie było u stomatologa. Tylko 37,1 procent z nich szczotkuje zęby dwa razy dziennie. 31,3 procent czyści zęby bez pomocy rodziców. Zaledwie 6 procent matek zwraca uwagę na czas szczotkowania zębów. Ponad 50 procent dzieci codziennie je słodycze. Powszechne jest również przekonanie, że nie warto dbać o zęby mleczne, bo i tak wypadną.

    Brak dobrych nawyków z dzieciństwa skutkuje tym, że zaledwie co piąty dorosły Polak prawidłowo szczotkuje zęby. A wielu dorosłych nie ma nawet szczoteczki do zębów.

    foto: NFZ

    Udostępnij