• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Każdy zasługuje na dobry, solidny dach nad głową, zwłaszcza twój najlepszy przyjaciel. Nawet jeśli jest on wyposażony we własne futro, słońce, deszcz, wiatr i zimno mogą sprawić, że życie będzie dla niego dość niewygodne.

    To będzie Ci potrzebne do budowy budy:

    • Piła tarczowa lub ręczna
    • Wyrzynarka elektryczna lub akumulatorowa
    • Wiertarka elektryczna i wiertła
    • Kwadrat stolarski
    • Młotek ciesielski
    • Taśma miernicza lub linijka i ołówek
    • Pistolet do uszczelniania
    • Arkusze sklejki do zastosowań zewnętrznych
    • Poddana obróbce sosna
    • Uszczelniacz silikonowy i klej budowlany
    • Stalowe pokrycie dachowe, gwoździe i izolacja

    Planuj z wyprzedzeniem

    Po pierwsze, musisz zdecydować, jak duża powinna być Twoja buda. Jeśli będzie zbyt duża, Twój pupil nie będzie czuł się w niej bezpiecznie. Buda powinna być wystarczająco duża, aby Twój pies mógł w niej wstać i obrócić się, zanim położy się i zwinie w kłębek mamtoo.pl

    Zacznij od dołu

    Musisz zacząć od podłogi i pracować w górę. Podłoga powinna znajdować się co najmniej 100 mm nad ziemią, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Najpierw zbuduj ramę podłogową z impregnowanej sosny o wymiarach 100 x 50 mm. Sosna impregnowana jest idealna do tego celu, ponieważ jest odporna na gnicie. Po dokonaniu pomiarów i odjęciu grubości ścianki, narysuj ołówkiem linię w poprzek końców drewna za pomocą kątownika stolarskiego.

    Przytnij na długość, upewniając się, że końce są prostopadłe, aby uzyskać mocne połączenie. Następnie rozłóż elementy na płaskiej, twardej powierzchni i połącz każdy narożnik za pomocą ocynkowanych gwoździ 100 x 4,5 mm lub wkrętów do drewna 75 mm x 8. Wbijaj gwoździe pod niewielkim kątem, aby uzyskać większą wytrzymałość.

    Następnie zmierz i wytnij środkowy element poprzeczny ramy podpodłogowej i przybij go do elementów zewnętrznych, ponownie pod kątem. Zrób to samo dla pozostałych dwóch mniejszych poprzeczek. Następnie wywierć duże otwory w ramie podłogowej, aby zapewnić wentylację poprzeczną i umożliwić odpływ wody. Na koniec odmierz i wytnij kawałek sklejki o grubości 12 mm i przymocuj go do ramy podłoża za pomocą kleju i ocynkowanych gwoździ wzdłuż wszystkich boków i elementów poprzecznych.

    Krok 3 i 4: Otwórz drzwi

    Zanim postawisz ściany, musisz wstawić drzwi. Ściany boczne są przycięte tak, aby znajdowały się na równi z krawędzią ramy. Przednia i tylna ściana będą wystawać i znajdować się na równi ze sklejką, co oznacza, że uzyskasz idealne połączenia doczołowe. Użyj kleju budowlanego między ścianami i ocynkowanych gwoździ z łbem kulistym 40 mm x 2 mm.

    Krok 5: Pokrycie dachu Dach budujemy ze sklejki, ale gdy już to zrobisz, możesz zrobić wszystko, co chcesz, na przykład wodoodporną farbę.

    Udostępnij