• Do 11 czerwca w Galerii Pop Up w Łodzi oglądać można wystawę „Fatamorgana” pabianiczanki Laury Jerzak.

    Autorka jest absolwentką ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów zamieszkała w Łodzi. Laura Jerzak od niedawna jest członkinią Stowarzyszenia Wolnej Formy,  znanego jako Cyrk pod Zielonym Księżycem, w którym znajduje się jej pracownia malarska. W wolnym czasie szyje ubrania z wykorzystaniem historycznych narzędzi i technik.

    O swym projekcie malarka powiedziała po wernisażu: – Przechodzę krok po kroku od fascynacji indywidualnością – ciałem, seksualnością i emocjami – do spojrzenia na zewnątrz, na środowisko ludzkie i naturalne biegnące w stronę niepokojącej mieszanki dystopii i utopii. Tytułowa „Fatamorgana” jest najnowszą serią obrazów malarskich skupiających się na strachu i nadziei wobec przyszłości. Zapraszam do podróży po tych wrażeniach skoncentrowanych w formie obrazów wykonanych w całym arsenale technik, którymi uwielbiam się bawić – malarstwo, fotografia, tkanina, rysunek, kolaż i wszystko pomiędzy. Zamykam w nich wszystko, co kocham, czego się obawiam, czego pragnę i obserwuję…

    Ciekawą „Fatamorganę” oglądać można w Galerii Pop Up w biurowcu Ogrodowa Office, parter patio, w Łodzi, ul. Ogrodowa 8, od środy do niedzieli w godzinach 14.00 – 18.00. Wstęp wolny.

    Udostępnij