• News will be here
  • W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika pod hasłem „Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu” zorganizowany w związku z ogłoszeniem przez senat RP „Roku Mikołaja Kopernika” w 550. rocznicę jego urodzin.
    Honorowy patronat nad konkursem, który odbył się 2 czerwca, objął kurator oświaty Waldemar Flajszer. Konkursowi patronowali także senator Maciej Łuczak i prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Konkurs przygotowała Jolanta Marczuk, nauczyciel historii i WOS-u. Laureaci otrzymali również nagrody od kina TOMI.

    W konkursie wzięło udział 16 uczniów z pabianickich szkół podstawowych (z klas 6, 7 i 8). Uczniowie napisali test przygotowany przez organizatorkę, który został komisyjnie sprawdzony. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice między laureatami minimalne. Zwycięzcom okazał się Igor Goss ze Szkoły Podstawowej nr 9, II m. – Szymon Genszczak (SP nr 3), a III m. – Natalia Wójcik (SP nr 9).

    Laureatom i wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody wręczał prezydent Grzegorz Mackiewicz, w imieniu senatora Macieja Łuczaka pani dyrektor Krystyna Kucharek oraz przedstawicielka Kina TOMI. Podziękowano też nauczycielom przygotowującym uczniów.

    Udostępnij