• News will be here
 • Wczoraj, 12 czerwca, w Dworze Kapituły Krakowskiej odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Obojowo-Fagotowego dla Młodych Wykonawców. Jego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach.

  Na początku muzycznych zmagań podziękowania skierowano do Muzeum Miasta Pabianic, w którym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Nie zapomniano także o współorganizatorach i darczyńcach, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Natalii Kok, dyrektora artystycznego i merytorycznego konkursu.

  Głos zabrał prof. Krzysztof Kamiński z Akademii Muzycznej w Łodzi: – Jest nam bardzo miło, że konkurs oraz wręczenie nagród mogą nareszcie odbyć się nie on-line, tylko osobiście. Mogliśmy wysłuchać wszystkich występów w pięknym wnętrzu „Zamku”. Dziękujemy dyrektorowi za udostępnienie sali. Zawsze zaszczytem dla nauczycieli jest to, że mogą popatrzeć na pracę nauczycieli niższego szczebla i docenić ich codzienny wysiłek, który ma szansę uwydatnić się w trakcie imprez takich jak ta. Jeżeli ktoś zastanawiał się, czy konkurs w takim czasie, dni wolnych, ma sens, to obecność tak dużej młodzieżowej grupy grającej na obojach i fagotach potrafiła zmienić postrzeganie tego czasu. Ich liczne przybycie potwierdziło, że takie wydarzenie ma sens.

  Nagrodami w konkursie wyróżnieni zostali oboiści:

  I grupa

  I miejsce – Antonina Natalia Muczko i Maja Górecka

  II miejsce – Marta Biczyńska, Natalia Dalka i Zofia Kopeć

  III miejsce – Lena Masłowska, Natalia Janecka i Maja Szczepaniak

  Wyróżnienie: Klaudia Wiśniewska

  II grupa

  I miejsce – Patrycja Mazur

  II miejsce – Iga Domnik

  III miejsce – Marcelina Potapczyk

  Wyróżnienia: Wojciech Sobolczyk, Tymoteusz Makal i Aleksandra Modrzejewska

  III grupa

  I miejsce – Maja Górecka

  II miejsce – Hanna Małaszuk

  III  miejsce – Maja Jaworska

  Wyróżnienie: Magdalena Sardak

  IV grupa

  I miejsce – nie przyznano

  II miejsce – Oliwia Smyk

  III miejsce – Tatiana Melwald

  Wyróżnienia: Karolina Ociepa i Zofia Górnicka

  Spośród młodzieży grającej na fagocie:

  I grupa

  I miejsce – Felicjan Sokołowski

  II miejsce – nie przyznano

  III miejsce – Zofia Marianna Markus

  Wyróżnienia: Yeva Dukhata i Alicja Gawron, Mariana Drabik

  II grupa

  I miejsce – Borys Woźniakowski

  II miejsce– Aleksander Jałosiński

  III miejsce – Jan Moroz i Oliwia Stępień

  Wyróżnienia: Nadia Bartkiewicz, Zuzanna Stańczak, Artsemi Stalchynski

  III grupa

  I miejsce – Karolina Sobiera

  II miejsce – Yulia Tsiutsiura

  III miejsce – Ludwik Kozłowski

  Wyróżnienia: Antoni Moroz, Anastasia Andrusiv

  IV grupa

  I miejsce – Julian Krajenta

  II miejsce – Wiktoria Więcek

  Specjalna nagroda „Grand Prix” (bon o wartości 300 zł do wykorzystania w firmie ZM Concept) powędrowała do Mai Góreckiej, która zdobyła największą liczbę wyróżnień z obu grup.  Nagrodę wręczali przedstawiciele spółki.  

  Wyróżnieni zostali także nauczyciele oraz pianiści – akompaniatorzy. Nagrody wręczała laureatom Joanna Janczyk-Wajman, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.

  Po uroczystym nagrodzeniu laureatów głos zabrał starosta Krzysztof Habura: – Muszę przyznać, że po każdych kilku minutach oczekiwania na werdykt jury, sam zaczynałem się denerwować tym, jaki on będzie. Nie dziwię się, że panowała tak napięta atmosfera, bo do Pabianic przyjechało wielu świetnych młodych artystów. Pozostaje mi powiedzieć, że jesteśmy dumni z tego, że taki konkurs odbywa się właśnie w Pabianicach i podziękować organizatorom i jury. Mam nadzieję, że to drugi, a nie ostatni konkurs. Muzykom życzę dalszych sukcesów, występów na najlepszych scenach Polski, Europy i świata.  

  Zwieńczeniem wydarzenia był krótki koncert najlepszych muzyków fagotu i oboju – Mai Góreckiej i Karoliny Sobiery.

  Współorganizatorami i darczyńcami wydarzenia byli: Muzeum Miasta Pabianic, Urząd Miasta Pabianic, Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Fundacja „My kochamy Pabianice”, Fundacja „Muzyka do potęgi”, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Dorota Cegielska, Agata Piotrowska-Bartoszek, Tomasz Bartoszek i Krzysztof Kamiński.

  Konkurs objęty został patronem honorowym Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza, Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury, JM Rektora Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi prof. Elżbiety Aleksandrowicz. Patronatem medialnym wydarzenie objęło „Nowe Życie Pabianic”.

  Wszystkim muzykom serdecznie gratulujemy!

  Udostępnij