• News will be here
 • Pabianiccy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o liczne kradzieże. Amator cudzego mienia „wpadł”, bo miał przy sobie środki odurzające.

  W niedzielę, 11 czerwca, policjanci z pabianickiej patrolówki interweniowali w związku z kradzieżą. Do zdarzenia miało dojść około godz. 12.40 na ul. Grota Roweckiego w Pabianicach.

  Właściciel sklepu zaczął bacznie przyglądać się jednemu z klientów. W pewnym momencie zauważył, jak ten wyciąga ze sportowej torby artykuły spożywcze i odkłada je z powrotem na jedną z półek. Przy wyjściu zgłaszający poprosił mężczyznę o pokazanie zawartości torby. 37-latek był bardzo speszony. Nagle zaczął uciekać. W pościg za nim ruszył właściciel i pracownik sklepu. Mężczyzna został ujęty – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek. – W trakcie szamotaniny 37-latek dotkliwie ugryzł jednego z mężczyzn. Okazało się, że wszystko, co planował ukraść, odłożył wcześniej na miejsce.

  Interweniujący policjanci w kieszeni jego spodni znaleźli dwie foliowe torebeczki. Jedną z zawartością suszu roślinnego, drugą z substancją koloru białego. Test wskazał jednoznacznie, że są to środki odurzające. Pabianiczanin został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, że mężczyzna ma dużo więcej na sumieniu niż posiadanie narkotyków.

  Lista jego wyczynów jest długa. 30 kwietnia wyniósł ze sklepu ekspres do kawy wart niemal 2400 złotych. 24 maja również wziął z obiektu handlowego ekspres. Tym razem jednak wartość strat sięgnęła ponad 4700 złotych. Ponadto monitoring sklepu mieszczącego się przy ulicy Zamkowej zarejestrował jego wizerunek podczas kradzieży artykułów wyposażenia wnętrz, elektronarzędzi i artykułów budowlanych o łącznej wartości ponad 5500 złotych. Z kolei 15 maja, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, zabrał rower ze sklepu mieszczącego się przy ulicy Partyzanckiej. Właściciel wycenił wówczas stratę na 1500 złotych. Łupem 37-latka padły również artykuły kosmetyczne o wartości 505 złotych skradzione w jednej z drogerii – wylicza funkcjonariuszka.

  Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. Nie uniknie również odpowiedzialności za dokonane kradzieże. W związku z tym, że pabianiczanin działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij