• News will be here
 • Dzisiaj (15 czerwca) punktualnie o godzinie 14.00 miało miejsce uroczyste otwarcie Miejskiej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13.

  Rozpoczęło się od powitania przez uczniów szkoły oraz przemówienia naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu UM Waldemara Borynia.

  Oficjalnego otwarcia Miejskiej Hali Sportowej dokonał natomiast prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Odbiór techniczny obiektu nastąpił w lutym tego roku, więc młodzież z SP 13 mogła korzystać z niego już od marca, a od kwietnia dołączyły do niej również kluby sportowe. To że w Pabianicach jest potrzebna taka hala, nie jest żadnym zaskoczeniem. Potrzebna nam była pełnowymiarowa sala, właśnie taka jak ta. Jeszcze dwa trzy lata temu był tu nieużywany od kilku lat basen. Obiekt PTC, boisko i otoczenie zmieniają się. Że powstała nowa hala, możliwe było dzięki niezwykłemu zaangażowaniu klubów sportowych, ale i środkom, które otrzymaliśmy. Był to jeden z naszych punktów programowych i bardzo się cieszę, że udało się go zrealizować. Serdeczne podziękowania kieruję do tych, dzięki którym to miejsce może dzisiaj być funkcjonalne. A czy jest potrzebne? Na pewno doskonale świadczy o tym fakt, że codziennie od godziny 8.00 do 20.00 odbywają się tutaj zajęcia. Część klubów sportowych użytkowała ją jeszcze przed formalnym oddaniem – mówił w trakcie uroczystości prezydent.

  Wstęgę uroczyście przecinał prezydent Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

  Później w hali odbyła się część artystyczna otwarcia, m.in. występy cheerleaderek z SP 13 i SP 8 oraz Szkoły Tańca Eskadra.

  Miejska hala sportowa jest nowoczesna i wielofunkcyjna. Ma pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, futsalu, koszykówki, siatkówki i badmintona z nawierzchnią, która spełnia wymogi organizacji zawodów, a także cztery szatnie i pełne zaplecze sanitarne. Od marca w hali odbywają się lekcje wychowania fizycznego oraz treningi klubów sportowych.

  Inwestycja kosztowała 8,3 mln zł i była finansowana ze środków Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, Sportowej Polski – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2022r. oraz budżetu miasta. Dodatkowo z budżetu miasta dokupiono dwie elektroniczne tablice wyników sportowych oraz inne elementy wyposażenia, jak mobilne trybuny i system nagłośnienia, które zostaną zamontowane w wakacje.

  Udostępnij