• News will be here
 • Pabianickie Centrum Medyczne wzbogaciło się o wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. To aparat do optycznej tomografii oczu, który będzie służył pacjentom znajdującej się w szpitalu poradni okulistycznej. Trafiła tam również nowa lampa szczelinowa.

  Do tej pory PCM posiadał tylko lampę szczelinową. Badanie przy jej użyciu jest pierwszym elementem każdej wizyty u okulisty. Tymczasem ta, która była dotychczas wykorzystywana, pochodziła z… 1981 roku! Aparatu OCT szpital nie miał w ogóle. W końcu udało się dokonać takiego zakupu.

  Zależy nam, aby nasi pacjenci mieli dostęp zarówno do jak najlepszego leczenia, jak też do nowoczesnej diagnostyki, a nowe urządzenie z pewnością ją umożliwi. Optyczna tomografia oczu to bardzo dokładne i szczegółowe badanie, które pozwala na przekrojowe zobrazowanie poszczególnych struktur oka, a tym samym na wykrycie wielu poważnych chorób – mówi dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

  Badania z wykorzystaniem aparatu OCT rozpoczęły się w poradni okulistycznej na początku tygodnia. W ciągu zaledwie dwóch dni przeprowadzono je u 44 pacjentów. Są one wykonywane w ramach standardowej wizyty, na którą trzeba mieć skierowanie. Rodzaj badań jest dostosowywany indywidualnie do pacjenta, a decyduje o nich lekarz.

  foto: PCM

  Udostępnij