• News will be here
 • Pabianickie Centrum Medyczne rozstrzygnęło konkurs na pracę plastyczną, przedstawiającą maskotkę szpitala. Powstanie ona w oparciu o rysunek zdolnej Liliany.

  Konkurs skierowany był do wszystkich klas szkół podstawowych w Pabianicach i powiecie. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy, w oparciu o którą zostanie wykonany projekt, a następnie uszyty strój maskotki. Będzie on wykorzystywany podczas rozmaitych wydarzeń z udziałem PCM.

  Prac wpłynęło bardzo dużo, więc wybór zwycięskiej nie należał do najłatwiejszych. Ale udało się. Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny na projekt maskotki szpitala – mówi Patrycja Socha, rzecznik prasowy Pabianickiego Centrum Medycznego. – Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna, toteż członkowie komisji mieli twardy orzech do zgryzienia. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Jesteście niesamowicie zdolne.

  Zwyciężczynią została Liliana Wojtczak-Bartoszek, uczennica I klasy Szkoły Podstawowej nr 9. Oznacza to, że maskotka PCM powstanie właśnie w oparciu o jej rysunek.

  Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Panek z IV klasy SP nr 17, Kalina Grochowska z I klasy SP nr 2, Bartosz Owczarek z VIII klasy SP nr 13, Gabriela Maciejewska z V klasy SP nr 14, Łukasz Nadskakulski z I klasy SP nr 3 i Kalina Grochowiak z Młodzieżowego Domu Kultury.

  foto: PCM

  Udostępnij