• News will be here
 • W Krakowie odbyła się pierwsza Gala Italy Ambassador Awards Poland Edition, podczas której wystąpiła Mirosława Jeske z Pabianic, autorka bloga podróżniczego „W sandałach przez Italię” oraz prelegentka Klubu Podróżnika PTTK.

  5 czerwca w Krakowie polscy twórcy, influencerzy i pasjonaci Włoch mogli zaprezentować swoją działalność na rzecz promowania Italii. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Starym, a jego organizatorami byli Italy Ambassador Awards oraz Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie, zaś patronat medialny objęła Gazzetta Italia.

  – Ja również zostałam zaproszona do zaprezentowania swoich działań w sieci i opowiedzenia, co urzekło mnie w Italii i dlaczego chętnie tam wracam – powiedziała nam Mirosława Jeske, miłośniczka Włoch.

   Podczas wieczornej gali propagatorzy Italii przenieśli się z Krakowa wprost do słonecznych Włoch.

  – Możliwość udziału w tym wydarzeniu była dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Moja pięcioletnia praca została dostrzeżona i doceniona. Ponadto miałam okazję poznać innych twórców podzielających moją pasję, z którymi do tej pory znaliśmy się tylko internetowo, była więc cudowna okazja do wymiany doświadczeń. Do Pabianic wróciłam pełna motywacji do dalszego działania, pokazywania czytelnikom bloga Italii oraz szukania włoskich klimatów w Polsce – dzieli się wrażeniami pabianiczanka.

  Wieczór uświetnił wernisaż akwareli Michała Zakrzewskiego oraz recital utalentowanego saksofonisty Juliana Brodskiego, który zaprezentował najpopularniejsze włoskie arie operowe.

  Główną nagrodę zdobyli Ania i Marcin Nowakowie, autorzy bloga „Gdzie wyjechać. Wędrowne Motyle”, którzy przedstawili nieodkrytą Tuscię i to oni będą reprezentować polskich twórców podczas listopadowej gali we Florencji.

   – Trzymam kciuki za Anię i Marcina – dodała Jeske.

  foto: archiwum prywatne

  Udostępnij