• Od 23 czerwca ruszyły bezpłatne weekendowe zajęcia pod chmurką na Lewitynie i w parku Wolności.

  30 czerwca i 1 lipca na Lewitynie najmłodsi mieszkańcy Pabianic, a także ich rodziny, mieli okazję wziąć udział w licznych aktywnościach sportowych, a także tanecznych w ramach akcji „Aktywne wakacje” zorganizowanej przez Urząd Miejski i MOSiR.

  Młodzież próbowała swoich sił w różnego rodzaju treningach: skłonach, ćwiczeniach w parach czy też biegach. Można było również spróbować podstaw sztuki walki. Dla tych, którzy zdecydowanie woleli zadbać o formę, „czując rytm”, Strefa Ruchu zorganizowała, w szczególności dla pań, trening tańca latino.

  Jak czuli się mieszkańcy naszego miasta, mając możliwość korzystania z takich aktywności? Zapytaliśmy o to jednego z uczestników zajęć sztuk walki.

  Tutaj jest dobra atmosfera, to bardzo się dla mnie liczy – powiedział nam Damian. – Są również świetni trenerzy, którzy naprawdę potrafią nas czegoś nauczyć. Wszystko wyjaśniają, nie mają podejścia „Jeśli nie rozumiesz, to trudno”. Zdecydowanie to się liczy.

  Przedstawiciele Akademii Sportów Walki „Nelson” o swoich zajęciach mówili: – Latem organizujemy treningi na powietrzu, aby trochę odpocząć od sali. Tutaj odbywają się treningi ogólnorozwojowe, biegi, gry i zabawy na powietrzu.

  Panie brały udział w zajęciach z zumby. Dzieci natomiast miały przed sobą cały wachlarz sportowych możliwości. W trakcie zajęć prowadzonych przez Strefę Ruchu młodzi ćwiczyli proste podskoki, przysiady, biegi czy też skłony, ale także pojawiły się elementy akrobatyki oraz tańca.

  Czy pabianiczanie są zainteresowani takimi zajęciami?

  Choć zajęcia trwają od niedawna, już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem. Część osób zadeklarowała, że będzie przychodziła na nie regularnie. Na zajęciach z tańca latino i zumby pojawiają się osoby w wieku od 18-20 do 60 lat. Równolegle organizujemy też zajęcia dla dzieci – mówi Ewa Dybka-Yazichyan, właścicielka Strefy Ruchu.

  Weekendowe zajęcia potrwają do końca wakacji.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. ja to bym chciała stąd się wyrwać chociaż na wakacje no i w tym roku zafundowałam sobie trekking ze sport events w alpach i już się nie mogę doczekać 😉

  Możliwość komentowania została wyłączona.