• Lato to czas pełen beztroski, wolności i… kwitnących słoneczników. Dla dzieci to również okazja do rozwijania swojej kreatywności  i poznawania tego, co dla nich nowe. Pamiętano o tym w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Św. Jana.

    W poniedziałek, 3 lipca, odbyło się spotkanie z wakacyjnego cyklu „Z pamiętnika wędrownika”. Tego dnia tematem był jeden z symboli obecnej pory roku, czyli słonecznik. Choć najmłodsi pabianiczanie w trakcie „burzy mózgów” kojarzyli ten ciepły czas również z makiem, różą czy niezapominajką.

    W czasie warsztatów dzieci doskonale wiedziały, że słonecznik ma w sobie jadalne, a przede wszystkim smaczne, ziarenka, ma kolor żółty i… przypomina słońce. Nie było dla nich tajemnicą, że kwiat ten rośnie właśnie w najbardziej nasłonecznionych miejscach.

    Dowiedziały się natomiast, że słoneczniki to kwiaty najwyższe na świecie.  Potrafią osiągnąć wysokość nawet siedmiu metrów.

    Nie obyło się bez twórczej pracy. Dzieciaki sięgnęły po narzędzia i materiały, takie jak papierowe talerzyki, bibułę w formie płatków, farby oraz klej. Dzięki nim powstały piękne słoneczniki, które wyglądały jak żywe. Przygotowywaniu dzieł towarzyszyły zarówno chwile twórczego skupienia, jak i uśmiechu. Nie zabrakło również drobnego słodkiego poczęstunku.

    Udostępnij